Jaunumi

Viesnīcā “Pullman Riga Old Town” sadarbībā ar “Art Salon Vienna” noritēs lekcija “Māksla trimdā: Marks Šagāls un Leons Baksts”

29. aprīlī Rīgas viesnīcā “Pullman” noritēs lekcija, kas veltīta divu slavenu 20. gadsimta mākslinieku – Marka Šagāla un viņa mentora – Leona Baksta – daiļradei.

Lekcijas viesi varēs uzzināt par to, kā Leonam Bakstam izdevies īstenot revolūciju pasaules mākslā, kādu iespaidu viņš ir atstājis uz 20. gadsimta modi, kāpēc cilvēki Marka Šagāla gleznās lido, bet krāsas dzied, kā arī kā veidojusies Marka Šagāla un Kazimira Maļeviča sāncensība.

Marks Šagāls ir slavenākais Leona Baksta skolēns. Mākslinieks ar pārsteidzošu likteni un spilgtu iztēli, viņš dzimis tieši pirms vērienīga ugunsgrēka, nodzīvojis 97 gadus un savu nāvi sagaidījis liftā. Viņa dzīvē bijušas divas lielas mīlestības – pirmā sieva Bella un Vitebskas pilsēta. Šagāla darbi ir pasaku pasaule, kas veidojusies no jūdaisma tradīcijām un krievu folkloras.

Leons Baksts ir slavens mākslinieks, kas no Sanktpēterburgas izsūtīts trimdā, jo bija ebrejs, leģendārs Djagiļeva “Krievu sezonu” dekorāciju un kostīmu radītājs, apreibinājis Parīzi un iekarojis Amerikas sirdi. Marsela Prusta, Idas Rubinšteinas un Pola Puarē favorīts.

Vakara lektore: Darja Sabitova, Vīnes mākslas zinātniece, mākslas vēstures maģistre, “Art Salon Vienna” radītāja. Lekcija noritēs krievu valodā.