Jaunumi

Viesnīcā “Pullman Riga Old Town” noritēs lekcija par Renē Magritu – gleznu rēbusu meistaru

4. augustā plkst. 19.00 viesnīcā “Pullman Riga Old Town” sadarbībā ar “Art Room” lektoriju noritēs lekcija, kas veltīta Renē Magritam – vienam no spilgtākajiem un mīklainākajiem XX gadsimta sirreālisma pārstāvjiem. Viņš bija tēlu pētnieks, domātājs un filozofs. Mākslinieka devīze bija pretrunīgais izteiciens “Nekas nav tāds, kā tas izskatās”, turklāt Magrits savos darbos apvienoja cilvēku ikdienas dzīvē ierastus priekšmetus ar tēliem, kas pazīstami no mītiem, literatūras darbiem un gleznām. No pirmā acu uzmetiena šie darbi nešķiet loģiski un tie izjauc lietu ierasto kārtību, bet Magrits skatītājus aicina fantazēt, sapņot un pārsteigt pašiem sevi, veidojot savu ilūziju dārzu.  

Renē Magrita pasaule ir savdabīgas filozofiskas formulas, kuru būtība ir radīt priekšmetus, kas savstarpēji mijiedarbojas – tie ir negaidīti salikumi, taču ikdienas dzīvē tie ir neapvienojami. Mākslinieka daiļrade nesniedz vienotu pareizo atbildi uz šīm mīklām, taču katrs skatītājs atrod savas.

Lekcijas gaitā apmeklētājiem pastāstīs, kā radies sirreālisms, kas ir metafizikas skola, automātiskā gleznošana un kā to pielietojuši sirreālisti. Vakara lektore: Natālija Bataraga (Maskava) – mākslas zinātniece, projekta “All About Art” radītāja, modes vēsturniece un stiliste.