Jaunumi

Viesnīcā “Pullman Riga Old Town” noritēs lekcija “Krāsu māksla: Van Gogs un Pols Gogēns”

20. maijā Rīgas viesnīcā “Pullman” noritēs lekcija, kas veltīta diviem slaveniem 20. gadsimta māksliniekiem – Vinsentam van Gogam un Polam Gogēnam. Vakara gaitā pastāstīs par Vinsenta van Goga dzīvi Parīzē un Arlā, par mīlestību viņa dzīvē, draudzību  ar Polu Gogēnu, ārstēšanos Senremī de Provansas garīgi slimo patversmē.

Par piemēru ņemot mākslinieka slavenākos darbus, lekcijas apmeklētāji varēs izsekot viņa ceļam no reālisma uz modernismu, kā arī iepazīt galvenos motīvus viņa mākslā, pastāstīs par mākslinieka mīlestību pret dzelteno krāsu, saulespuķēm un zvaigznēm. Tāpat tiks apskatīts, kāpēc viņš vēlējies kļūt par priesteri, strādājis par mākslas tirgotāju un kā nonācis starp kalnračiem. Kas slēpjas aiz stāsta par nogriezto ausi, mākslinieka diagnozēm un viņa pašnāvības iemesliem.

Pols Gogēns ir postmodernisma vērienīgākais pārstāvis, lekcijas gaitā viesiem būs iespēja uzzināt, kāpēc viņš sevi saucis par “peruāņu mežoni” un “svētdienas mākslinieku”. Kā brauciens uz Bretaņu izmainījis viņa dzīvi, kāpēc viņš meklējis pazaudēto paradīzi Taiti un kas ir sintētisms?

Vakara lektore: Darja Sabitova, Vīnes mākslas zinātniece, mākslas vēstures maģistre, “Art Salon Vienna” radītāja. Lekcija noritēs krievu valodā.