Jaunumi

Viesnīcā “Pillman Riga Old Town” atklāta latviešu mākslinieces Elīnas Titātes izstāde “Vienotība daudzveidībā”

Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar viesnīcu Pullman Riga Old Town piedāvā mākslinieces Elīnas Titānes izstādi VIENOTĪBA DAUDZVEIDĪBĀ programmas Artist Playground by Pullman ietvaros. Izstāde skatāma no 26. oktobra.

“Man māls ietver sevī brīnumu — bezgalīgu iespēju izpausmju amplitūdu. Tiešā roku un plastiskā materiāla pieskārienu mijiedarbība ir procesa lielākā maģija. Vienlaikus sajūtot, ka tie nav pašas pirksti vai domas, bet dziļāka realitāte, kas izpaužas materiālā.
Fascinējošas ir situācijas, kad redzu māksliniekus, kuri, saņemot vienādas formas un izmēra māla pikas, strādā — tad, stundām, dienām ritot, darbi raisās un aug tik dažādos virzienos, atspoguļojot katras personas rakstura izpausmju šķautnes un meklējumus. Tas, kas savā būtībā ir viens, izpaužas daudzveidībā.
Strādājot man svarīga rotaļīguma sajūta. Procesam aizvien esot svarīgākam par rezultātu, viens darbs tapšanas gaitā var mainīties dažādos tēlos neskaitāmas reizes, nerēķinoties ar laiku, kas aizrit konkrētā objekta veidošanā.
Radošā ceļa virzība ir pakāpenisks meklējumu ceļš, apjaušot, paplašinot materiāla un savas iespēju robežas, kas ved uz pašatklāsmi un pašizziņu. Radīšanai ir iekšējo robežu paplašinošs virziens.
Man svarīga jaunrade kā sevis atklāšana — sākotnēji intuitīvām apjausmām lēni, pamazām pāraugot apzinātībā. Manuprāt, tieši apziņas augšana ir radošā procesa vērtīgākais, lai arī ārēji netveramākais ieguvums. Jo ārējām formām ir nozīme tikai kā iekšējās dzīves atspoguļojumam.
Manis radītajos tēlos nav norāde uz konkrēto, bet uz visaptverošo, ļaujot skatītājam brīvu uztveres interpretācijas iespēju, kas rezonētu ar konkrētā indivīda apziņu.”

Elīna Titāne dzimusi 1978. gadā. Studējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā (1998 – 2002). 2008. gadā E. Titāne Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā ieguva maģistra diplomu. 2007. gadā Elīna uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā. Kopš 2003. gada māksliniece piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. E. Titāne sarīkojusi vairāk nekā 10 personālizstādes, kā arī piedalījās keramikas simpozijos un rezidencēs Latvijā, Itālijā, Dānijā, Vācijā, Baltkrievijā, Polijā, Tunisijā, Ēģiptē, Somijā, Krievijā, Ķīnā, Ziemeļkiprā, Moldovā un Horvātijā.

Latviešu mākslinieces Elīnas Titānes darbi