Jaunumi

Rīgas viesnīcā “Pullman Riga Old Town” atklāta latviešu mākslinieces – keramiķes Lilijas Zeiļas izstāde “PĒDAS. PIESKĀRIENS. DAUDZPUSĪBA”

Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar viesnīcu Pullman Riga Old Town piedāvā mākslinieces Lilijas Zeiļas izstādi PĒDAS. PIESKĀRIENS. DAUDZPUSĪBA programmas Artist Playground by Pullman ietvaros. Izstāde skatāma no 2019. gada 18. janvāra.

Svinot savu dzīves jubileju, Lilija Zeiļa sagatavoja personālizstādi, kuru veido trīs darbu grupas – Pēdas. Pieskāriens. Daudzpusība.

Pēdas – plastiski veidoti akmensmasas šķīvji ar izteiksmīgiem locījumiem un dabas faktūru elementu rotājumiem, kas atveido daudzveidīgu dabas pieskārienu pēdas.

Pieskāriens – sienas kompozīcija, kas gluži kā pirkstu nospiedums, ko meistars atstāj mālā uz mūžu, paliek skatītāja atmiņā kā spilgts, daudzkrāsains un virtuozs mākslas darbs – mākslinieces radošais pieskāriens dzīvei.

Daudzpusība ir tas, kas vislabāk raksturo gan mākslinieces daiļradi kopumā, gan arī lielformāta keramikas darbu grupu, kas eksponēta izstādē. Šie darbi ir meistarīgi veidoti daudzšķautņaini arhitektoniski būvēti objekti, kas ar savu vertikālo vektoru pasvītro formālo ekspresiju un glezniecisko jutekliskumu.

Lilijas Zeiļas izstāde ir daudzveidīgs, virtuozs mākslinieces radošās dzīves atspoguļojums. 

Lilija Zeiļa ir meistare, podniece, keramiķe un māksliniece. Dzimusi Daugavpilī 1958. gadā. Savu radošo ceļu Lilija Zeiļa uzsākusi 1975. gadā, sākot mācības Rēzeknes lietišķās mākslas skolā. 1980. gadu sākumā, pabeidzot mācības, Lilija kļuvusi par Daugavpils keramiķu grupas locekli. 

Sava radošā ceļa laikā Lilija Zeiļa piedalījusies vairākās starptautiskās izstādēs un festivālos kopā ar asociāciju “Podnieku skola”. Darbs studijā viņas panākumus padarījis zināmus ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām.

Lilija Zeiļa ir aktīva izstāžu un starptautisku keramikas mākslas simpoziju dalībniece. Šajos simpozijos viņa dalās pieredzē ar dažādu valstu māksliniekiem. 

Mākslinieces – keramiķes Lilijas Zeiļas darbi viesnīcā “Pullman Riga Old Town” tiks izstādīti programmas “Pullman Artist’s Playground” ietvaros līdz 2019. gada 22. janvārim.