muzejs

Rīgas Jūgendstila muzejs

Rīga ir viena no retajām Eiropas pilsētām, kur jūgendstila arhitektūra, mākslas un dizaina priekšmeti ir saglabājušies lielā skaitā. To pat sauc par “jūgendstila metropoli”. Ir 800 jūgendstila ēkas Rīgā, kuras galvenokārt atrodas pilsētas centrā – sevišķi Alberta ielā. Rīgas Jūgendstila muzeju arī var atrast šajā ielā, kurā slavenais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns projektēja šo skaisto ēku, kuras dzīvoklī viņš dzīvoja un strādāja līdz 1907. gadam.

Pirms muzeja atklāšanas, dzīvoklis tika rūpīgi pētīts, atklājot un izveidojot tā sākotnējo interjera dizainu. Renovācijas darbi tika veikti no 2008. gada līdz 2009. gadam, atjaunojot precīzu 1903. gada interjeru. Muzejs liks Jums justies tā, it kā Jūs ceļotu atpakaļ laikā. Skat – viesistaba, kurā tās iemītnieki sagaidīja savus viesus, pārrunāja operas izrādes un jaunākās Parīzes modes. Kamīns atrodas dzīvokļa reprezentācijas spārnā, tā ir vieta, kur iedzert vīnu pie ugunskura.

Ēdamistaba ir greznākā istaba dzīvoklī. Tā ir vieta vakariņām ar draugiem un ikdienas ģimenes maltītēm. Tikmēr darījumi tiek apspriesti kabinetā. Dzīvīgs darbs virtuvē nekad neapstājas. Tajā ir vairākas šī laika mājas inovācijas – ledusskapis, moderna plīts un čuguna izlietne ar ūdens krānu. Dažādi podi, kausi, rīves un pannas piekārtas uz pulētiem misiņa āķīšiem virs plīts. Pieticīga istabenes telpa atrodas blakus virtuvei.

Šeit ir apskatāmas arī privātākas istabas. Ir guļamistaba, kura dekorēta ar populāro rožu motīvu, labi aprīkota tualete un vannas istaba ar emaljētu vannu uz lauvas ķepām – neatņemama tālaika mūsdienīga dzīvokļa sastāvdaļa. Visās istabās ir autentiski jūgendstila artefakti.

Jūs esat aicināti izbaudīt šīs ēras garu, uzvelkot laikmetam raksturīgas vīriešu un sieviešu cepures, un nofotografējoties. Ja vēlaties saglabāt atmiņas par jūgendstila laikmeta apmeklējumu, muzejs piedāvā Jums nofotografēties un iegādāties dažādus suvenīrus.

_mg_0192
jugendstila-muzejs.viesistaba