muzejs

Rīgas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atrodas bijušajā Svētā Jura baznīcā (1204.g.), kas ir vecākā akmens ēka Rīgā. Tā piedāvā septiņas dekoratīvās un dizaina mākslas darbu kolekcijas.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam ir unikālu tekstilizstrādājumu, keramikas un porcelāna, metālmākslas un dekoratīvā koka, ādas, stikla un dizaina mākslas darbu kolekcijas.

Muzejam pieder lielākā Latvijas modernisma dibinātāju, Baltars porcelāna apgleznošanas darbnīcas mākslinieku: Romana Sutas (1896. – 1944.g.), Aleksandras Beļcovas (1892. – 1981.g.) un Sigismunda Vidberga (1890. – 1970.g.) darbu kolekcija. Latvijas modernismam ir raksturīgas kubistu, futūristu un Art Deco kustības iedvesmotas abstraktas ģeometriskās formas, dekoratīvās krāsas un veidoli un grafiskais smalkums. Darbu kolekcija aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām.

Pastāvīgās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja ekspozīcijas 1. un 2. stāvā iepazīstina ar atsevišķu mākslinieku darbiem un dominējošiem mākslas stiliem un virzieniem dažādos periodos
Līdzās pastāvīgajai ekspozīcijai, muzejs piedāvā plašu īslaicīgu izstāžu klāstu un ikgadējās Latvijas un starptautiskās dekoratīvās mākslas un dizaina izstādes. Nozīmīgu lomu muzeja darbā spēlē radošajās darbnīcas (auduma apdruka, vilnas velšana, u.c.) un citi pasākumi, kas nodrošina lielisku iespēju izteikt savu radošo iztēli.