Jaunumi

“Pullman Riga Old Town” un “ART ROOM” piedāvā lekciju “Gustavs Klimts un Egons Šīle: provokācijas māksla”

Gustavs Klimts “Skūpsts” (1908)

4. martā plkst. 19.00 viesnīcā “Pullman Riga Old Town” noritēs lekcija, kas veltīta divu slavenu mākslinieku – Gustava Klimta un Egona Šīles – dzīvei un mākslai.

Lekcijas temats būs 20. gadsimta pirmās puses mākslas darbi. Gustavs Klimts un Egons Šīle ir Vīnes jūgendstila klasiķi. Viņu šokējošie, drosmīgie un neviennozīmīgie darbi ir atstājuši savas pēdas visā turpmākajā mākslas pasaulē.

Lekcijas laikā noritēs saruna par Vīnes elites dzīvi 20. gadsimta sākumā, par mākslinieciskās pašreklāmas stratēģijām, slēgtajiem Vīnes klubiem un slēptajiem erotiskajiem simboliem, kas paslēpti Vīnes jūgendstila apģērbos un interjerā.

Tāpat tiks apspriesta jaunā “akadēmiskā” Klimta daiļrade, plaši tiražētās “zelta” laikmeta gleznas un mākslinieka pēdējo radīto ainavu nozīmīgums.

Egons Šīle ir Klimta mīļākais skolēns, viens no vēsturē apdāvinātākajiem grafiķiem, kas ar saviem darbiem ir mainījis attieksmi pret cilvēka ķermeni. Sīle nodzīvoja vien 28 gadus, bet savas īsās dzīves laikā mākslas vēsturei ir atstājis lielu daudzumu pašportretu.

Vakara Lektore būs Vīnes mākslas vēsturniece Darja Sabitova, mākslas vēstures maģistre. Vīnes mākslas kluba ART SALON VIENNA radītāja.