Jaunumi

“Pullman Riga Old Town”: kā tika izveidots labākais 2017. gada Latvijas arhitektūras projekts

Viesnīca sastāv no trim daļām: tās vēsturiskā fasāde tika uzcelta 1789. gadā, bet divas mūsdienu daļas tiek savienotas ar vēsturisko fasādi ar stikla ātriju palīdzību.

Viesnīcas ēka atrodas pašā Vecrīgas sirdī un ir vienīgā šāda veida. Mūsdienu aprises papildina 18. gadsimta viesnīcas interjeru, tādējādi nodrošinot viesus ar lielu numuru skaitu.

Šī viesnīca tika atzīta par labāko viesnīcas projektu Baltijas valstīs 2017. gadā, kā arī saņēma augstus apbalvojumus attīstības jomā. Tagad saņēma arī galveno arhitektūras gada balvu Latvijā.

“Sākotnēji attīstības galvenais mērķis bija saglabāt visas ēkas vēsturisko būtību un pievienot tai mūsdienīgus arhitektūras risinājumus,” tā Aleksejs Abasovs (Oleksii Abasov). “No ārpuses ēka izskatās kā neliela boutique viesnīca, bet, ieejot iekšā, jūs saprotat, ka atrodaties milzīgā telpā un lielākajā 5 – zvaigžņu viesnīcā Latvijā, kurai raksturīgi daudzi mūsdienu dizaina atribūti un saglabāta vēsture. Ko tādu tik tiešām pasaulē nesastapsiet. Es domāju, ka visiem mums ir izdevies plānotais, un šis projekts pamatoti ir labākais arhitektūras ziņā un ne tikai.”

“Pullman Riga Old Town” šodien ir 155 numuri, pusdienu restorāns, bārs, 8 konferenču telpas, fitnesa zāle un SPA centrs.

Arhitekti Roberts Valdmanis un Mārtiņš Hermansons par Pullman Riga Old Town dizaina koncepciju

Pullman Riga Old Town pēc pārvērtībām
“Galvenais attīstības mērķis bija šīs ēkas visas vēsturiskās būtības saglabāšana un mūsdienu arhitektūras risinājumu pievienošana tai,” Aleksejs Abasovs (Oleksii Abasov)
Pullman Riga Old Town mūsdienu dizaina atribūti
Pullman Riga Old Town mūsdienu dizains un vēsture