Uncategorized @lv

“Pullman Riga Old Town” ir atzīts par labāko arhitektūras projektu Latvijā

Ir noslēdzies labākā arhitektūras projekta konkurss, kurā par uzvarētāju paziņota viesnīca “Pullman Riga Old Town”, kas ir daļa no “Accor Hotels and Resorts” starptautiskā zīmola. Pavisam nesen viesnīca atzīta par 2017. gada labāko viesnīcas projektu Baltijā un ir ieguvusi augstus apbalvojumus attīstības jomā, un tagad tā ir saņēmusi arī augstāko arhitektūras apbalvojumu Latvijā.

“Pullman Riga Old Town Hotel” atrodas pašā vecpilsētas centrā un atrodas 1789. gadā būvētā ēkā, kas papildināta ar mūsdienīgu piebūvi. No ārpuses viesi var redzēt eklektisku fasādi klasicisma stilā, savukārt telpu iekšienē atrodams restorāns un bārs “Equus”, “Tea Deli”, cigāru salonu, vīriešu frizētavu, spa un fitnesa centru ar peldbaseinu, sešas daudzfunkcionālas un pilnībā aprīkotas konferenču zāles, kas izceļas ar mūsdienīgu dizainu.

Projekta attīstītājs un pasūtītājs ir daudzfiliāļu uzņēmums “Wisher Enterprise”, savukārt tā arhitekti ir Roberts Valdmanis un Mārtiņš Hermensons.

“Mums šī ir liela diena, jo darbs, kurā mēs esam ieguldījuši 2,5 gadus, mums ir atnesis augstāko apbalvojumu,” stāsta projekta arhitekti Roberts Valdmanis un Mārtiņš Hermensons. “Tas bija liels darbs visai komandai – arhitektiem, inženieriem un konstruktoriem, kā arī pasūtītājam, kas skaidri zināja, ko vēlas un ļoti aktīvi piedalījās projekta īstenošanā. Mums šis projekts kļuva par visgrūtāko, bet arī neaizmirstamāko mūsu dzīvē”.

“Ir ļoti patīkami saņemt šādus apbalvojumus,” komentēja “Wisher Enterprise” izpilddirektors Aleksejs Abasovs (Oleksii Abasov). “Jo īpaši, kad projekts nav tas vienkāršākais. Projektēšanas sākumā šajā vietā bija nodegusi fasāde, kas varēja uzkrist uz galvas kuru katru brīdi – vietā, kur pašlaik uzbūvēta viesnīca, atradās tikai izdegušas drupas, un nekas vairāk. Sākotnēji galvenais attīstības mērķis bija šīs ēkas visas vēsturiskās būtības saglabāšana, un mūsdienu arhitektūras risinājumu pievienošana tai. No ārpuses ēka izskatās kā neparasta “boutique” viesnīca, bet, nonākot tās iekštelpās, jūs saprotat, ka atrodaties milzīgā telpā un lielākajā pieczvaigžņu viesnīcā Latvijā, kas aprīkota ar dažādiem mūsdienīgiem dizaina atribūtiem un saglabātiem vēsturiskajiem elementiem. Neko tādu patiešām nav iespējams atrast nekur pasaulē. Es domāju, ka mums ir izdevies iecerētais un šis projekts ir vislabākais arhitektūras ziņā un ne tikai,” sacīja Aleksejs Abasovs.

 

Wisher Enterprise izpilddirektors Aleksejs Abasovs (Oleksii Abasov): “Viss tikai sākas un esmu pārliecināts, ka turpmākie gadi būs vienkāršāki un produktīvāki.”
Wisher Enterprise izpilddirektors Aleksejs Abasovs (Oleksii Abasov): “Viss tikai sākas un esmu pārliecināts, ka turpmākie gadi būs vienkāršāki un produktīvāki.”

 

 

http://www.titanium.lv/pullman-riga-old-town-luchshij-arhitekturnyj-proekt-latvii/