muzejs

Luksusa viesnīcā “Pullman Riga Old Town” noritēs alžīriešu gleznotāja Hasena Drisi darbu izstāde

No šā gada 21. septembra līdz 20. oktobrim Rīgā, viesnīcas “Pullman Old Town” izstāžu zālē notiks jauna, bet jau ļoti populāra  un pieprasīta Alžīras gleznotāja Hasena Drisi personālizstāde.

Izstādi kopīgiem spēkiem organizē viesnīca un Mākslas galereja “Figaro Art”.

Organizatori uzskata, ka tieši tagad, kad Eiropas migrācijas politikas rezultāti tiek traktēti neviennozīmīgi, bet pasaule ir pilna ar starpreliģioziem un starpetniskiem konfliktiem, skatītājiem varētu būt interesanti iepazīties ar jauna islāma kultūras pārstāvja mākslu no Āfrikas kontinenta.

Hasens Drisi (Hacen Drici) dzimis 1982. gada 14. decembrī. Viņš ir berberu pēctecis, Ziemeļāfrikas pamatiedzīvotājs. Pārvalda berberu, franču un nedaudz angļu valodu. Aktīvi interesējas par mākslu un arhitektūru. Viņa tieksmi pēc mākslas vienmēr atbalstīja viņa nu jau aizsaulē aizgājusī māte, kura pati bija aizrautīga māksliniece, kas pārzināja berberu māla trauku un gobelēnu izgatavošanas noslēpumus.

Hasens vienmēr ir vēlējies kļūt par arhitektu. Šis sapnis nav piepildījies, bet viņš joprojām gūst iedvesmu no arhitektūras, ko labi var saskatīt viņa gleznās. Islāma kultūras tradīcijas ierobežo mākslinieka iespējas atveidot cilvēkus. Hasena darbus var raksturot kā arhitektūras abstrakcionismu, jo tajos labi saskatāms sociālais ievirziens un dziļa filozofija.

Ar savu mākslu Hasens cenšas izteikt cerību uz gaišu nākotni un sludināt mieru, reliģisko iecietību un vispārcilvēciskās vērtības.
Izstādē būs apskatāmas ap 20 mākslinieka gleznas, kuras pēc izstādes beigām varēs iegādāties.

Hasens Drisi ir Alžīras Daiļo mākslu augstskolas 2009. gada absolvents. No 2004. gada piedalās kolektīvās izstādēs.

Alžīriešu mākslinieks Hasens Drisi
Alžīriešu mākslinieks Hasens Drisi