muzejs

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

5

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja jeb LNMM jaunā pastāvīgā ekspozīcija sniedz visaptverošu pārskatu par Latvijas 19. un 20. gs. mākslu. Šī kolekcija atrodas muzeja vēsturiskajā ēkā un ir izkārtota divos stāvos hronoloģiski atbilstoši darba stilam.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja jeb LNMM jaunā pastāvīgā ekspozīcija sniedz visaptverošu pārskatu par Latvijas 19. un 20. gs. mākslu. Šī kolekcija atrodas muzeja vēsturiskajā ēkā un ir izkārtota divos stāvos hronoloģiski atbilstoši darba stilam, lai atspoguļotu vispārējo mākslas attīstību Latvijā, uzsverot šedevrus katrā laika periodā.

LNMM galvenā ēka Kr.Valdemāra ielā, kuru projektējis Vilhelms Neimanis (1905.g.), ir viens no iespaidīgākajiem historisma stila paraugiem Rīgas bulvāru gredzenā. Tas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. To dienu inovatīvā celtne bija paredzēta, lai apmierinātu lielas galerijas vajadzības.

Majestātiskā fasāde tika noformēta baroka un klasicisma stilā tandēmā ar frontālo skulpturālu ansambli, kas ir Augusta Folza darbs. Izsmalcināti jūgendstila elementi rotā kāpņu margas.

Seši ovāli sienu gleznojumi Latvijas lielmeistara Vilhelma Purvīša un Igaunijas lielmeistara Gerharda fon Rozena izpildījumā rotā augšējā stāva foajē.

3
4